Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Erzincan - RefahiyeErzincan - Refahiye
ALAÇAYIRALAÇAYIR
KöyüKöyü
wwwwww
.alacayir..alacayir.
comcom


Radyo Radyo

Basın Bülteni Basın Bülteni


HABER7.COM HABER7.COM


Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formuinfo@alacayir.com
Memurlar Memurlar

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Ali Demir - Misafir

29 Ocak 2012
Rafahiye İlçesi Alaçayır (Conur) Köyü... Ben de yeri bambaşkadır. Orada bulunduğum üç yıl içerisinde bizlerden dostluklarını ve muhabbetlerini esirgemeyen tüm köy halkına minnet ve şükran borçluyuz.Belki de o dönemde Erzincan ilinde ataması yapılan öğretmenlerden en şanslısı bendim.Çünkü böyle bir köye görevlendirilmiştim.1996 da ayrılmış olmamıza rağmen hala bir çok hatırası tazedir.Öğrencilerim büyüdüler, evlendiler iş güç sahibi oldular.Allah (c.c) yollarını ve bahtlarını açık etsin.Alaah'ın rahmeti ve bereketi cümlemizin üzerine olsun.

T.fikret Erarslan - Misafir

12 Aralık 2011
sorması ayıp ama arkadaşlar benim ismim köy listesinde niye yok??

Erdogan Dartar - Misafir

04 Ekim 2011
lütfen vefat, hastalık gibi bilgilendirmelerde yakınının veya çocuklarının irtibat cep telefonunu eklerseniz daha iyi olur. saygılarımla

Merve Yeşilyurt - Misafir

29 Eylül 2011
Alaçayır köyü cami mezarlıklarınızın içi zaman zaman, otlardan görünmeyecek hal almakta yakıımızın mezarı başına kadar gidip ziyaret edemiyoruz.Dışardan bakıncada bu otlu durum çirkin ve düzensizlik bakımsızlık görünmektedir.Dernakçe Eğer bir tane çimbiçme makinesi alınsa otlar 2-4 haftada bir iyice uzamadan biçilir mezarlık içi bakımlı düzenli olur yakınımızın mezarı başına kadar rahatlıkla gidip ziyaretimizi yaparız.Yaşlılar dahi bu makineyi çalıştırp otları biçebilir kullanımı çok kolay.Gereğini rica ederim.

Mehmet Aslan - Misafir

20 Temmuz 2011
Dernek olarak köyümüze verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.Biz memnun kaldık mevlada sizden memnun ola.
Aşağıdaki konulardada köyümüzün kalkınması ve güzelleşmesi adına hizmet verebilirseniz seviniriz.
1-Alacaçayır da bulunan gölün(havuzun) etrafı ve fuarın başında bulunan büyük havuzun etrafına demir korkuluk çekilerek ufak çocukların havuza düşmesi ve hayati tehlike geçirmesinin engellenmesi,(demir korkuluk boyalı güzel görünüm işleme ve modelli olursa daha güzel gözükür .Uzun ömürlü ve kalıcı olur)
2-Alacaçayır da bulunan boğa barınağı,modern hala saha arkasında pek güzel bir görünüm olmuyor.Bu barınağın dış cephesinin boyanarak güzelleşmesinin sağlanması,
3-Çocuk parkına çocukların çoğu,burada arıların saldırması ve sokması nedeniyle gelememekteler.Yerleşim birimi içinde arıcılık yapılması yasal değil.Kovanların yerleşim biriminden belli uzaklıkta olması gerek.Bu nedenle çocuk parkına yakın bahçelerde bulunan(ömer erarslan,asiye erarslan,mürşit erarslan v.b.dğer)kovanların bulundukları yerden uzaklaştırılarak çocuk parkına gelen çocukların güvenli bir şekilde bulunmasının sağlanması,gerekiyorsa kovanların yerleşim birimi dışına çıkarılması için köy heyetince karar çıkartılması.
4-Telekom kablo döşerken yukarı hans ve aşağı hansta bulunan hayvanların su içtiği kurunlara su taşıyan hattı koparmış bu konuda gereğinin yapılmasını hayvanların ve çeşmelerin tekrar yaşama geçirilmesini,
5-köy camisine,elektrikli kombi alınarak alttan ısınma sistemi veya petek sistemi döşenerek kışın soba odun kömür yakma skıntısı olmadan bir düğmeye basarak devamlı sıcak caminin cemaatin ısınmasının sağlanması,(termodinamik kombi tercih ederseniz daha kaliteli,erzincanda 2 bayileri var.1-oruç doğalgaztel:0446 2241141 fevzipaşa cadesi dsi karşısı no:65 ezincan.2-yücel yapı tel:2235333 merkez çarşısı 5.sk. no:43 erzincan)sordum elektrikli kombi,doğalgazlı kombiden daha az yakıyor.Köyde elektrik ucuz olduğundan fazla bir şey yakmaz.Alttan ıstma tercih edilirse daha iyi olur namazda oturulduğunda yerden daha iyi ısınılır.Yaşlılarda kolaylık olur.Ayrıca köy konağınada döşenebilir gerektiğinde kullanmak üzere.
6-Cami altında bulunan mezarlıkta eski kabirleri çoğunda mezar taşı yok kime ait olduğu bilinmekte zorlanılıyor.Yeni nesil atasının mezarının yerini bile bilmiyor.Bu mezar taşı olmayan mezarlara aynı zamanda köy geçmişlerinin hatırasına saygı olarakta mezar taşı ve mezar yeri yükseltilme ve çevirme isimleri yazılarak mezar taşı yapılarak düzenlenmesini böylece mezarlığın tertip düzen plana kavuşturulup güzeleştirilmesini.
7-Cami altındaki abdesthane ve tuvaletlerin temizlik durumu içler acısı,dışardan bir misafir gelse bu köylüler ne kadar pis der.Bu konuda görev yasal olarak imamın ise müftülük nezdinde girişimde bulunularak imamın temizlik görevini yapmasının sağlanmsı.Yok görev imamın değilse dernekçe köyde birine veya çobana aylık belli bir ücret maaş bağlanarak günlük temizliğinin yaptırtılarak devamlı temiz bulunmasının sağlanmasını,
Bu 7 konuda saygıyla çalışmalarınızı bekliyoruz mevladan iyi günler hayırlı çalışmalar temennisiyle

Fatih - Misafir

21 Aralık 2010
s.a köyde yapılan çalışmalar güzel fakat gereksiz olanlar var örn sipor sahası onun yerine daha yararlı şeyler yapıla bilirdi köyümüzün ortasında olan ahırlar ve gübrelikler için bir çözüm olabilirdi alacaçayırdaki buğday yıkama kurunu vahim durumdaydı ve hanımlar orda birşey yıkıyamıyor etrafının kapanması gerek yeni bir fırın yapıla bilirdi herkese hayırlı günler.

Salih Erarslan - Misafir

22 Kasım 2010
he güzel olmuş dahada olur

Mehmet Erarslan - Misafir

21 Eylül 2010
Köyümüzün alacaçayırda, gölün altında bulunan hayvanların su içtiği iki adet su kurunu yıkılmış harap olmuş,su kaynağıda azalmış az akıyor.Bu iki su kurununun yeniden bakım ve onarımının yapılarak yaşatılması ve güzelleştirilmesi gerekmektedir.Bilgilerinize rica ederiz.
Ayrıca Çocuk parkında çocuklar oynarken direk güneş vurduğundan yazın zorluk çekmekteler.Parkın etrafına çabuk büyüyen ağaçlar dikilerek gölgelik sağlanırsa çok iyi olur.Teşekkürler

Akarsu Dernek - Misafir

08 Eylül 2010
Tüm İslam Alemi ile birlikte, Pakistanlı kardeşlerimizide unutmadan buruk bir heyecanla Tüm Hemşehrilerimizin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor; Sevgiler ve Saygılar sunuyoruz.


AKARSU KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
www.akarsukoyu.net

Ersin Tan - Misafir

08 Eylül 2010
Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin. Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar
ERSİN TAN
AKARSU KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU
MUHASİP ÜYESİ
1 2 3 4 5 6 
Sayfa 1 / 6 1-10 arası / 51 kayıt

Sayfa Üretim süresi :0,0098

© 2009 alacayir.com
Alaçayır Köyü Web Sitesi http://www.alacayir.com

Tam Ekran